סיפורים ומאמרים

נשים... נשים...

נשים... נשים...

יופי! התקדמת!
סיימת את שיעור מספר סיפורים ומאמרים

תרגילי כתיבה

נשים, נשים, הן כולן דומות.

אתה שומע מה קרה לי עם ציפורה? לפני שבוע הכרתי את ציפורה, ואתמול יצאנו לבלות. רק יצאנו מהבית, אמרה לי ציפורה: "אתה יודע, אני בעד שוויון בין גברים ובין נשים. בוא נעשה הסכם: פעם אני אשלם ופעם אתה תשלם". ניסיתי להיות ג'נטלמן, ואמרתי: "נשים אף פעם לא משלמות." ניסיתי להתווכח איתה אבל ציפורה היא אישה חזקה ועקשנית. הסכמתי.

/sysvault/docsfiles2/cdd8965fcf-6c1e-4280-8eed-7e244b32901b.jpg

נו טוב, נסענו באוטובוס העירה. ציפורה שילמה. הלכנו לקולנוע. אני שילמתי בעד הכרטיסים. ראינו סרט לא רע. בהפסקה שאלה ציפורה בחיוך: "אתה רוצה לשתות מיץ? אני צמאה מאוד". נו, אז שתינו. היא שילמה. זה היה התור שלה. אחרי הסרט הלכנו לרקוד בדיסקוטק. זה היה תורי. הסכם זה הסכם. כשיצאנו משם שאלתי: "אולי נלך למסעדה לאכול?" ציפורה אמרה שהיא כבר אכלה היום. אבל אני אמרתי שאני רעב מאוד. נכנסנו למסעדה. לפי חשבוני עכשיו היה תור ציפורה לשלם. ראיתי שהיא מודאגת. הזמנתי ארוחה בת שלוש מנות גדולות וטובות. ציפורה הזמינה קפה.

/sysvault/docsfiles2/cd2d4f7392-baf3-47fa-b1f5-00c611a9a01f.jpg

ואז קרה האסון. ראיתי אותו מרחוק, אבל לא יכולתי לעשות שום דבר. מוכר גפרורים נכנס למסעדה. הוא התקרב אלינו. עשיתי לו סימנים של "לא" בידיים, אבל הוא בא לשולחן שלנו ושאל: "גפרורים?" "כן", אמרה ציפורה, "אני כל כך צריכה גפרורים"; ומיד אחר כך היא הזמינה בלב שמח עוגת קצפת לקפה. אני בקושי בלעתי את האוכל.

בעד כרטיס האוטובוס הביתה שילמה ציפורה...

(לפי א' קישון)

/sysvault/docsfiles2/cdeada6fbb-f5a8-41cb-bf20-57d11639afef.jpg